I Runda Pucharu Polski

W ubiegłą niedzielę Hetman Sulbiny zadebiutował w rozgrywkach Pucharu Polski.
 Naszym przeciwnikiem w I Rundzie była MKS Małkinia. Rywal gra w Siedleckiej A klasie.

W pierwszej połowie nasza drużyna była zdecydowanie lepsza od naszego rywala. Mieliśmy ok. 7sytuacji 100%. Już na samym początku mogliśmy wyjść na prowadzenie jednak uderzenie Daniela Kędziorka wylądowało na poprzeczce. Sytuacje niewykorzystane zemściły się, bo jako pierwsi tracimy bramkę. Rywale zaskoczyli nas po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z ok. połowy boiska. Po tej bramce trwał nadal napór na bramkę rywala co dało efekt w postaci wyrównania.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Ok. 65minuty meczu tracimy bramkę na 1-2. Od tego momentu uwidaczniała się przewaga w środku pola drużyny z Małkinii. Jednak gdy już traciliśmy nadzieję Piotrek wykopał piłkę z naszego pola karnego, a Jarek Mikulski wykorzystał nieporozumienie obrońcy z bramkarzem i przelobował bramkarza z ok. 20metra. Szał radości, bo udało nam się w ostatniej chwili doprowadzić do "11".

Karne to też mieszanka nastrojów, bo rywale 2 razy nam podali rękę, gdy w 2. i 4.serii nie strzelaliśmy karnych to oni odpowiadali tym samym. Na szczęście w 8serii trafiliśmy z karnego, a zaraz później Piotrek obronił "11" i awansowaliśmy do II Rundy.